MOLSON Coors
Staropramen
Braník
Ostravar
Stella Artois
Staropramen Cool
Carling
Corona
Hoegaarden
Leffe
Velvet

Výstavba pivovarů

Doba národního obrození s sebou přinesla i zvýšenou oblibu českého piva. A právě v tomto období a z těchto důvodů byly vybudovány pivovary Staropramen a Ostravar.

logo_staropramen_small_1x.jpg

Nápad založit na Smíchově nový pivovar byl "přetřásán" již od poloviny šedesátých let devatenáctého století. Rozhodnutí o jeho založení - ve formě české akciové společnosti - padlo 21. dubna 1868. Pomyslné hodiny, provázející historii smíchovského piva, začaly tikat v únoru 1869, kdy bylo uděleno živnostenské povolení ke stavbě, a o pár měsíců později, 23. října 1869, technik Gustav Noback dodal do rukou hlavních akcionářů plány, podle kterých se na levém břehu Vltavy začal stavět komplex pivovarských budov.

logo_ostravar.jpg

V Ostravě dozrála myšlenka místních obchodních kruhů na zřízení vlastního pivovaru v prosinci roku 1896, kdy bylo uděleno povolení k jeho výstavbě. O rok později se konala ustavující valná schůze podílníků nově založeného "Českého akciového pivovaru v Moravské Ostravě". Během dalšího roku byla stavba pivovaru dokončena. Na rozdíl od místního rivala ryze německého charakteru byl tehdy nový pivovar pořízen výhradně z českého kapitálu. První várka piva v něm byla uvařena v roce 1898. Od té doby se v Ostravaru vaří pivo s fortelem typickým pro tento kraj.

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím cookies pro váš optimální zážitek. Další informace. Souhlasím