MOLSON Coors
Staropramen
Braník
Ostravar
Stella Artois
Staropramen Cool
Sládkova Limonáda
Carling
Corona
Hoegaarden
Leffe
Velvet

Zpráva o trvale udržitelném rozvoji za rok 2018

Zpráva o trvale udržitelném rozvoji za rok 2018 ke stažení zde

The Sustainability Report 2018 in English can be downloaded here.  

 

Úvodní slovo ředitelky právního oddělení a firemních záležitostí

foto_js.jpgDlouhodobost a poctivost jsou základními hodnotami společnosti Pivovary Staropramen i celé pivovarnické skupiny Molson Coors. Jako významný výrobce, zaměstnavatel a obchodní partner aktivně pomáháme vytvářet kvalitní prostředí, ve kterém podnikáme i žijeme. Dáváme si ambiciózní cíle v oblasti ochrany životního prostředí i klimatu a zodpovědného nakládání s přírodními zdroji, abychom minimalizovali stopu, kterou za sebou jako výrobní společnost zanecháváme. Podporujeme zodpovědnou konzumaci a nabízíme našim spotřebitelům široké portfolio pivních i nepivních značek s nižším nebo nulovým obsahem alkoholu. Jako dobrý soused investujeme do rozvoje komunit, spolupracujeme s městskými částmi, ve kterých sídlí naše pivovary, a také s partnery z neziskového sektoru. 

Dodržování závazků vůči komunitám, životnímu prostředí a zákazníkům nám však nestačí. Chceme dělat víc a udávat trendy. Náš postoj k udržitelnému přístupu jsme proto shrnuli do vize s názvem Naše pivní stopa 2025, kterou jsme představili ve Zprávě o trvale udržitelném rozvoji za rok 2017. Nyní přicházíme se Zprávou, která shrnuje naše aktivity a projekty v oblasti udržitelnosti v roce 2018 a ukazuje, jak si stojíme v plnění našich cílů. Nezapomínáme ani na naše zaměstnance, kteří jsou ambasadory našich aktivit a tedy nedílnou součástí našeho úspěchu.  

Otázka udržitelnosti je v posledních letech bezesporu velké téma. Ať už mluvíme o klimatických změnách, jednorázových plastech nebo podpoře lokálních podnikatelů a zemědělců, tyto diskuse mají smysl. Otevírají nové možnosti spolupráce napříč sektory, protože výrobní společnosti čelí podobným výzvám a je tedy nasnadě využít určitých synergií a společně posouvat věci k lepšímu. Důležitou roli prostředníka v těchto diskusích hrají oborová sdružení a platformy, které jednotlivé subjekty propojují a ukazují nové trendy a příklady dobré praxe ze zahraničí. 

 

Jsme přesvědčeni o tom, že budoucnost bude patřit odpovědným výrobcům, zaměstnavatelům a obchodním partnerům. A těmi také chceme být.  

Pomáhat nás baví!

Edita Šilhánová
Jednatelka společnosti a ředitelka právního oddělení 
a firemních záležitostí pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko 
Pivovary Staropramen s.r.o. 

Archivní zprávy z roku 20112012,  2013201420152016 a 2017.

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím cookies pro váš optimální zážitek. Další informace. Souhlasím