MOLSON Coors
Staropramen
Braník
Ostravar
Stella Artois
Staropramen Cool
Carling
Corona
Hoegaarden
Leffe
Velvet

Udržitelnost

Úvod

foto_js.jpgDlouhodobost a poctivost jsou základními hodnotami společnosti Pivovary Staropramen i celé pivovarnické skupiny Molson Coors. Jako významný výrobce, zaměstnavatel a obchodní partner aktivně pomáháme vytvářet kvalitní prostředí, ve kterém podnikáme i žijeme. Dáváme si ambiciózní cíle v oblasti ochrany životního prostředí i klimatu a zodpovědného nakládání s přírodními zdroji, abychom minimalizovali stopu, kterou za sebou jako výrobní společnost zanecháváme. Podporujeme zodpovědnou konzumaci a nabízíme našim spotřebitelům široké portfolio pivních i nepivních značek s nižším nebo nulovým obsahem alkoholu. Jako dobrý soused investujeme do rozvoje komunit, spolupracujeme s městskými částmi, ve kterých sídlí naše pivovary, a také s partnery z neziskového sektoru.

Dodržování závazků vůči komunitám, životnímu prostředí a zákazníkům nám však nestačí. Chceme dělat víc a udávat trendy. Náš postoj k udržitelnému přístupu jsme proto shrnuli do vize s názvem Naše pivní stopa 2025, kterou jsme představili ve Zprávě o trvale udržitelném rozvoji za rok 2017. Nyní přicházíme se Zprávou, která shrnuje naše aktivity a projekty v oblasti udržitelnosti v roce 2018 a ukazuje, jak si stojíme v plnění našich cílů. Nezapomínáme ani na naše zaměstnance, kteří jsou ambasadory našich aktivit a tedy nedílnou součástí našeho úspěchu.

Otázka udržitelnosti je v posledních letech bezesporu velké téma. Ať už mluvíme o klimatických změnách, jednorázových plastech nebo podpoře lokálních podnikatelů a zemědělců, tyto diskuse mají smysl. Otevírají nové možnosti spolupráce napříč sektory, protože výrobní společnosti čelí podobným výzvám a je tedy nasnadě využít určitých synergií a společně posouvat věci k lepšímu. Důležitou roli prostředníka v těchto diskusích hrají oborová sdružení a platformy, které jednotlivé subjekty propojují a ukazují nové trendy a příklady dobré praxe ze zahraničí.

Jsme přesvědčeni o tom, že budoucnost bude patřit odpovědným výrobcům, zaměstnavatelům a obchodním partnerům. A těmi také chceme být.

Pomáhat nás baví!

Edita Šilhánová
Jednatelka společnosti a ředitelka právního oddělení
a firemních záležitostí pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko
Pivovary Staropramen s.r.o.

 

Zpráva o trvale udržitelném rozvoji

 

Zpráva o trvale udržitelném rozvoji za rok 2017 ke stažení zde. 
Zpráva o trvale udržitelném rozvoji za rok 2018 ke stažení zde

The Sustainability Report 2017 in English can be downloaded here.   
The Sustainability Report 2018 in English can be downloaded here.

 

Strategie trvalé udržitelnosti

Strategie trvalé udržitelnosti ke stažení zde.
The Sustainability Strategy in English can be downloaded here.

 

Ocenění TOP odpovědná firma  

Pivovary Staropramen jsou v TOP desítce nejodpovědnějších velkých firem v ČR. Více informací zde.

top_odpovedna_firma_v_reportingu-pivovary_staropramen_1.jpegtop_odpovedna_velka_firma-pivovary_staropramen_1.jpeg

 

Archivní zprávy z roku 20112012,  2013201420152016 a 2017.

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím cookies pro váš optimální zážitek. Další informace. Souhlasím