Nejlepší výčepní České republiky a výherkyní soutěže Stella Artois Draught Master Czech 2023 se stala Kristýna Michálková

V Prague on 19. 09. 2023

Statistiky ukazují, že v roce 2022 vypil každý Čech v průměru 272 půllitrů piva. Český národ tak svou lásku k pivu zkrátka nezapře. A aby chutnal zlatavý mok co nejlépe, Pivovary Staropramen se dlouhodobě snaží podpořit kvalitu čepovaného piva mimo jiné prostřednictvím edukace výčepních. I proto se 6. září utkalo ve slavnostním Grand Finále soutěže Stella Artois Draught Master Czech 2023 14 finalistů. Titul nejlepší výčepní České republiky získala Kristýna Michálková z Karlových Varů.

6.září se v krásných prostorách Pavilonu Grébovka v pražských Havlíčkových sadech uskutečnilo slavnostní Grand Finále soutěže Stella Artois Draught Master Czech 2023, kde se utkalo 14 finalistů o post nejlepšího výčepního v celé České republice. Klíčem k vítězství bylo před zraky porotců a diváků připravit a naservírovat 2 čepované Stelly Artois a jedno perfektně nalité pivo z lahve. Na první pozici se umístila Kristýna Michálková z karlovarské restaurace Špunt & Knoflík, a stala se tak nejen nejlepší výčepní v Česku, ale také získala zlatou plaketu, 3denní výlet do Belgie s prohlídkou pivovaru a 30 tisíc korun na vybavení své provozovny. Po brilantních výkonech všech profesionálů si i návštěvníci akce mohli vyzkoušet, jaké je stát na druhé straně baru. 

Akce byla obohacena o doprovodný program doplněným bohatým rautem napárovaný k jedinečné chuti Stelly Artois. Celý den byl zakončen večerní afterparty, které se zúčastnili i hlavní hrdinové, tedy nejlepší výčepní u nás. Během večera hosty bavil moderátor Michal Berka a o hudební doprovod se postaral DJ Akvamen. 

Stella Artois je vždy zárukou kvality

Příběh značky Stella Artois se začal psát již roku 1366, kdy v belgickém městě Leuven vznikl pivovar Den Hooren, který byl významným podnikem pro všechna města. Roku 1717 pivovar odkoupil Sebastien Artois, po kterém komplex zdědili jeho potomci. Samotná exkluzivní značka Stella Artois, pyšnící se belgickým ležákem s obsahem alkoholu 5,0 %, vznikla až v roce 1926, kdy se sládkům podařilo uvařit výjimečné vánoční pivo, které pojmenovali Stella (latinský výraz pro hvězdu). V České republice si lidé Stellu vychutnávají od roku 2001. Značka má jasně definovaný výčepní postup vyžadující použití speciální sklenice na nožičce.

 

Pro více informací kontaktujte

 

Denisa Mylbachrová | Manažerka komunikace a tisková mluvčí | Pivovary Staropramen s.r.o., Nádražní 84, 150 00 Praha 5, M 606 084 692 | denisa.mylbachrova@molsoncoors.com   

 

Petra Tomanová│ Account Director │DFMG│ M 605 882 660│petra.tomanova@dfmg.cz 

 

Nejlepsi vycepni

Enter your year of birth

You have to be at least 18 years old to enter the website