Ve sklepích pivovaru už zraje vylepšená Ostravar 12 uvařená pro Slavnosti pivovaru

V Ostrava on 20. 05. 2019

V Ostravě dne 20.5.2019:
Od minulého týdne leží ve sklepích pivovaru Ostravar čerstvá várka vylepšené Ostravar 12 pro letošní Slavnosti pivovaru. Největší oslava piva a hudby na Ostravsku se totiž nezadržitelně blíží. Slavnosti pivovaru Ostravar proběhnou v centru Ostravy již 21. a 22. června a ostravští pivovarníci avizují už teď spoustu novinek. Tady je souhrn, co všechno vás na Slavnostech Ostravaru letos čeká.

Kdy a kde?
Slavnosti pivovaru Ostravar proběhnou tradičně v unikátních areálu ostravského pivovaru, ve kterém se pivo vaří již od konce devatenáctého století. Samotné Slavnosti letos mají 20. narozeniny a budou trvat stejně jako v předchozích letech dva dny.

Adresa: Hornopolní ulice, Ostrava
Termín: 21. až 22. Června 2019
Otevírací doba: pátek od 15.00 do 22.00, sobota od 13.00 do 22.00

Kam pro vstupenky?
Pokud se letos chystáte vyrazit na Slavnosti a ještě nemáte vstupenky, rozhodně se vyplatí koupit lístky dopředu. Jednodenní nebo dvoudenní vstupenky si můžete koupit již teď z pohodlí domova na internetovém portále GoOut. Je to nejen pohodlnější ale také levnější, protože na místě bývá cena vstupenek vyšší. V ceně vstupenky je tradičně půllitr piva na uvítanou zdarma.

Jaké pivo se bude letos pít?
Během festivalu budete moci ochutnávat nejlepší piva z produkce ostravského pivovaru. Hlavním pivem letošního ročníku bude samozřejmě vylepšená Ostravar 12 od nové generace ostravských sládků, která od svého uvedení na trh sklízí samé pochvaly. Kromě výtečného ležáku bude na čepu také slavný Mustang, jehož obliba v Česku raketově roste, nejlepší černé pivo Černá Barbora, které se může pochlubit titulem Nejlepší tmavý speciál Česka 2018, dále speciál ze spilky, nefiltrovaný a nepasterizovaný ležák přímo ze sklepa a sametový Velvet.

Co všechno zažijete?
Slavnosti pivovaru Ostravar jsou především festivalem pro všechny milovníky piva a hudby. Procházet se po areálu, kudy kráčela pivovarská historie našeho kraje a ochutnávat pivo přímo z ležáckých sklepů. Prohlédnout si varnu, opravdové srdce pivovaru a nasát unikátní vůni spilky, kde se z mladého piva stává alkoholický nápoj. Shlédnout s půllitrem vychlazeného piva skvělý koncert, zazpívat si, zatančit. Přesně o tom jsou každý rok Slavnosti pivovaru.

Nejočekávanější novinky?
Organizátoři si letos dali hodně záležet na pivní tématice, takže nás čeká nejbohatší pivní program v historii. Vůbec poprvé bude na Slavnostech otevřena diskusní a workshopová scéna. Návštěvníci budou mít možnost osobně pobesedovat se zajímavými hosty včetně nastupující generace mladých talentovaných sládků. Nově bude speciálním bodem pivního programu ochutnávka ostravské dvanáctky z legendárního tanku číslo 94, ze kterého degustují pivo výhradně VIP hosté pivovaru. Navíc proběhne řadu workshopů a komentovaných prohlídek, takže si pivní fajnšmekři opravdu přijdou na své.

Jací headlineři nás čekají?
Hudební program Slavností bude letos velmi zajímavý a je třeba si vybírat, abyte kromě koncertů měli čas i na pivo a pivní zážitky. Ve 2 dnech se na 2 scénách objeví celkem 14 kapel. Na pódiu se vystřídají interpreti z Česka, Irska, Austrálie, Bosny a Hercegoviny. V každém případě doporučujeme nenechat si letos ujít letošní headlinery. Ostravar vsadil na zkušené kapely, které v Ostravaru dobře znají.  V pátek uvidíme Divokýho Billa, který v lednu v O2 aréně předvedl vůbec nejlepší koncert za celou kariéru a kluci jsou ve velké formě, a v sobotu pak senzační bosenskou kapelu Dubioza Kolektiv, jejíž hudba vás polije živou vodou. Obě vystoupení začínají ve 21.00 na Ostravar Stage.

Pátek, 21.6. / 21.00 hod. / Divokej Bill / Česko
Sobota, 22.6. / 21.00 hod. / Dubioza Kolektiv / Bosna a Hercegovina

Kdo bude mít na Slavnostech premiéru?
Letos se v Ostravaru můžeme těšit na velmi atraktivní nováčky. Do Ostravaru míří kapely, které patří na špičku svých hudebních žánrů. MYDY Rabicad jsou hvězdou elekropopu a najdete je v programech největších světových festivalů v Evropě a v Americe, kapela Jelen je tuzemskou jedničkou české folk countryové scény a lepšího rappera než je Marpo v současnosti v Česku asi nenajdete.

MYDY Rabicad – pátek 21.6., 18.00, Mustang Stage
Jelen – sobota 22.6., 15.00, Ostravar Stage
Marpo – sobota 22.6., 19.50, Mustang Stage

Obecné informace
Pivovar Ostravar patří k nejstarším dobře fungujícím podnikům na území města Ostravy. V předminulém roce oslavil 120 let od svého založení. Filosofií pivovaru Ostravar je dlouhodobé zaměření se primárně na region, z nějž pochází. Na Ostravsku je doma a rozumí tomuto regionu jako málokdo. Více informací najdete na www.ostravar.cz..

Pro více informací kontaktujte
Pavel Barvík | Manažer komunikace a firemních záležitostí | Pivovary Staropramen s.r.o., Nádražní 84, Praha 5 | T 602 266 815 | pavel.barvik@molsoncoors.com
Martin Procházka | agentura WALKER&LAMBERT | Keltičkova 1906/46,Ostrava T 603 480 824 |  recepce@walkerlambert.cz

 

Enter your year of birth

You have to be at least 18 years old to enter the website