Devatenácté Slavnosti: Vrchní sládek v roli učitele, aplaus pro Řehůřka, skvělá Dubioza a famózní Australan

V Ostravě dne 24. 06. 2019

V Ostravě dne 24.6.2019
 Pivovar Ostravar začal po víkendových Slavnostech pivovaru v pondělí opět s vařením piva. Během dvoudenní přestávky věnované oslavě piva a hudby navštívilo areál ostravského pivovaru tisíce lidí. Všichni, kdo na Slavnosti o uplynulém víkendu dorazili, byli nadšeni z pestrého programu, piva, hudby i první pivní scény, která měla na Slavnostech premiéru.

Devatenácté Slavnosti pivovaru Ostravar si nenechali ujít především milovníci piva, kteří měli během dvou dní možnost navštívit unikátní prostory, setkat se s ostravskými sládky a samozřejmě ochutnávat různé typy piv.

Největší zájem byl tradičně o komentované prohlídky pivovaru. Nově měli návštěvníci možnost ochutnat pivo z legendárního tanku číslo 94 a speciální atmosféru měly i workshopy na půdě nebo na pivovarské rampě. Vrchní sládek ostravského pivovaru Roman Richter si užíval školu čepování, mladý sládek Vojta Slivoň zase workshop párování piva a jídla, na který připravila Ostravarna U jubilejní mj. skvělé pomerančové dortíky.

Při besedách sklidil největší aplaus další z mladých sládků Honza Řehůřek, který měl v prostorách pivovarského Muzea přednášky na téma Co je vlastně kraft a jaké jsou aktuální pivní trendy ve světě a v Evropě. Během besedy mohli lidé degustovat různé typy piv, a to včetně pivních speciálů ze Spojených států amerických.

Na čepu šla nejvíce Ostravar 12 vylepšená letos mladými ostravskými sládky, jedenáctka Mustang a nový speciál ze spilky Taros. Spousta lidí si také užívala možnost vychutnat si pivo ze skla v chill out zóně Ostravarny, která měla na Slavnostech premiéru.

Z hudebních zážítků vzešla vítězně podle očekávání bosenská Dubioza Kolektiv, která po 4 letech opět pobláznila a roztančila pivovar. Velké představení však předvedla v pátek i kapela Gaia Mesiah a zejména její australský baskytarista Josh Stewart předvedl v Ostravaru famózní výkon.

„Myslím, že letošní Slavnosti se moc povedly. Přestože jsme ztrojnásobili kapacitu pivních atrakcí, stále to nebylo dost. Naši fanoušci pivo milují a zajímají se nejen o to, jak chutná, ale co vše stojí za jeho výrobou. A to je skvělé. Už teď proto přemýšlíme, jak uchopíme jubilejní dvacátý ročník, který se bude konat příští rok,“ hodnotila letošní Slavnosti brand manažerka značky Ostravar Zuzana Cieciotková.

Obecné informace
Pivovar Ostravar patří k nejstarším dobře fungujícím podnikům na území města Ostravy. V letošním roce uplyne již 122 let od jeho založení. Jeho filosofií je dlouhodobé zaměření se primárně na region, z nějž pochází. Na Ostravsku je doma a rozumí tomuto regionu jako málokdo. Více informací najdete na www.ostravar.cz.
Pivovar Ostravar je součástí společnosti Pivovary Staropramen s.r.o., která je druhým největším producentem piva v České republice. Svým zákazníkům nabízí jedno z nejširších portfolií pivních značek. Společnost je také významným českým exportérem piva. V zahraničí nejoblíbenější značku z portfolia – Staropramen – mohou ochutnat spotřebitelé ve  36 zemích světa.  Více informací najdete na: www.pivovary-staropramen.cz
Pivovary Staropramen s.r.o. jsou součástí skupiny Molson Coors Brewing Company, která je třetínejvětší pivovarnickou společností světa. Svou podnikatelskou činnost  vyvíjí v Kanadě, USA, Střední Evropě, Velké Británii  a dalších exportních trzích. Společnost disponuje pestrým portfoliem vlastních i partnerských značek, včetně “vlajkových lodí” Coors Light, Molson Canadian, Staropramen a Carling. Více informací najdete na www.molsoncoors.com.

Pro více informací kontaktujte
Pavel Barvík | manažer komunikace a firemních záležitostí | Pivovary Staropramen s.r.o., Nádražní 84, Praha 5 | T 602 266 815 | pavel.barvik@molsoncoors.com

Martin Procházka | agentura WALKER&LAMBERT | Keltičkova 1906/46,Ostrava T 603 480 824 |  recepce@walkerlambert.cz

BYLO TI UŽ 18?

Pro vstup na stránky Vám musí být alespoň 18 let.