Jubilejní dvacáté Slavnosti Ostravaru se kvůli COVID-19 přesouvají na příští rok

V Ostravě dne 27. 04. 2020

Kryštof, Tři sestry i Horkýže Slíže vystoupí v pivovaru v roce 2021
V Ostravě dne 27. dubna 2020
Pivovar Ostravar dnes oficiálně zastavil veškeré přípravy k pořádání letošních Slavností pivovaru Ostravar. Přestože se některá z vládních opatření přijatých v souvislosti s pandemií koronaviru rozvolňují, i nadále zůstávají v platnosti omezení týkající se pořádání veřejných akcí. Z tohoto důvodu se pořadatelé rozhodli Slavnosti Ostravar posunout na příští rok. Nový termín stanovili na 18. a 19. června 2021. Vstupenky zakoupené na internetu zůstávají v platnosti.

Rozhodnutí přesunout letošní ročník Slavností pivovaru Ostravar přišlo 50 dní před začátkem akce v souvislosti s vývojem situace okolo pandemie koronaviru. „Vzhledem k současné situaci a pokračujícím vládním opatřením vztahujícím se i na pořádání akcí s větším počtem osob jsme se rozhodli přesunout letošní ročník Slavností na příští rok,” potvrzuje Jan Řehůřek, vrchní sládek pivovaru Ostravar. 

Ostravar měl letos s fanoušky slavit kulatiny
„Je nám to moc líto, protože jsme letos měli s našimi fanoušky v areálu pivovaru slavit kulatiny, ale musíme respektovat současnou situaci a nařízení české vlády. Naší prioritou je ochrana zdraví našich zaměstnanců i všech návštěvníků akce,“ říká Jan Řehůřek.

Slavnosti pivovaru Ostravar se v Ostravě pravidelně konají od roku 1999. Letos se měly uskutečnit v termínu 19. a 20. června a vystoupit na nich mimo jiné měly kapely Kryštof, Tři sestry nebo Horkýže Slíže. „Bohužel podle aktuálních plánů rozvolňování vládních opatření nebude v původně zamýšleném termínu konání slavností v České republice možné pořádat veřejné akce. To fakticky znemožňuje Slavnosti zorganizovat, protože na Slavnosti každoročně dorazí skoro deset tisíc lidí,” přibližuje rozhodnutí o přesunutí termínu Jan Vošta, dlouholetý šéf organizačního týmu z Ostravaru.

Oslava se přesouvá na červen 2021
Nový termín Slavností pivovaru Ostravar stanovili pořadatelé na 18. a 19. června 2021. „Slavnosti v příštím roce proběhnou v naplánovaném rozsahu. To znamená se všemi atrakcemi jako jsou koncerty, exkurze nebo pivní workshopy a samozřejmě s pivem čepovaným přímo z ležáckých sklepů. S hlavními headlinery jsme se už domluvili na novém termínu a všichni ho akceptovali,” dodává Jan Vošta.

Ostravar očekává, že si fanoušci vstupenky ponechají
Všichni držitelé vstupenek nyní obdrží notifikační e-mail od společnosti, která pro Ostravar dlouhodobě zajišťuje prodej vstupenek. Ve zprávě bude oznámen nový termín i informace, jak mohou lidé postupovat. „Základní informací je, že zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti i na rok 2021,” říká Pavla Ličková z organizačního týmu Slavností. „Očekáváme, že si naši fanoušci vstupenky spíše ponechají a vyjádří tím podporu nejen Slavnostem, ale i celému našemu ostravskému pivovaru, který v době krize zásoboval nealkoholickými pivními mixy jak Moravskoslezský kraj, tak i lidi v první linii. Konkrétně se jednalo o zdravotníky, pracovníky v laboratořích, operátory na tísňových linkách, záchranáře a dobrovolníky. Samozřejmě, že si lidé budou moci zažádat i o vrácení vstupenek. V tom případě dostanou peníze zpět,” upřesňuje závěrem Pavla Ličková z Ostravaru. Po rozvolnění vládních opatření bude předprodej vstupenek na Slavnosti pivovaru Ostravar pokračovat na portále goout.net.

Obecné informace
Pivovar Ostravar patří k nejstarším dobře fungujícím podnikům na území města Ostravy. Jeho filosofií je dlouhodobé zaměření se primárně na region, z nějž pochází. Na Ostravsku je doma a rozumí tomuto regionu jako málokdo. Více informací najdete na www.ostravar.cz.
Pivovar Ostravar je součástí společnosti Pivovary Staropramen s.r.o., která je druhým největším producentem piva v České republice. Svým zákazníkům nabízí jedno z nejširších portfolií pivních značek. Společnost je také významným českým exportérem piva. V zahraničí nejoblíbenější značku z portfolia – Staropramen – mohou ochutnat spotřebitelé ve  36 zemích světa.  Více informací najdete na: www.pivovary-staropramen.cz
Pivovary Staropramen s.r.o. jsou součástí skupiny Molson Coors Brewing Company, která je třetí největší pivovarnickou společností světa. Svou podnikatelskou činnost  vyvíjí v Kanadě, USA, Střední Evropě, Velké Británii  a dalších exportních trzích. Společnost disponuje pestrým portfoliem vlastních i partnerských značek, včetně “vlajkových lodí” Coors Light, Molson Canadian, Staropramen a Carling. Více informací najdete na www.molsoncoors.com.

Pro více informací kontaktujte
Denisa Mylbachrová | Manažerka komunikace a tisková mluvčí | Pivovary Staropramen s.r.o., Nádražní 84, Praha 5 | T 606 084 692 | denisa.mylbachrova@molsoncoors.comRadim Darebník│ Junior Account Manager │Dark Side│ M 723 768 846│radim.darebnik@dark-side.cz

BYLO TI UŽ 18?

Pro vstup na stránky Vám musí být alespoň 18 let.