Nový smíchovský Fortel – spojení netradičního místa a obohacení gastro scény

V Praze dne 04. 10. 2021

Praha, 4. října – V září loňského roku otevřely Pivovary Staropramen svůj nejnovější franšízový koncept Fortel. Ten vznikl v netradičních prostorech nedaleko od smíchovského pivovaru. Než se loni na podzim provoz nového podniku ustálil, přišla další vlna covid-19 a významné omezení provozu. Navzdory nepříznivému období restaurace s unikátním designovým interiérem funguje a láká na moderní propojení české, středomořské a asijské kuchyně i pestrou nabídku piv.

Ač funguje více než rok, loňský podzim oslavám nově otevřeného smíchovského konceptu Fortel nepřál. „Fortel jsme připravovali s velkými ambicemi, které přibrzdila protipandemická opatření. Otevírat nový gastronomický podnik v takové situaci je noční můrou každého provozovatele. Záhy jsme museli flexibilně reagovat a fungovat přes výdejní okénko a prostřednictvím rozvozu,“ vzpomíná na těžké začátky nové restaurace Jan Trochta, manažer značkových restaurací společnosti Pivovary Staropramen, a dodává: „Přestože jsou stále platná některá omezení, téměř nic nám nebrání v tom, abychom všem zákazníkům nabídli jedinečný zážitek z moderní gastronomie a výborného piva.“

Nevídaný design a netradiční kombinace chutí

Myšlenka na vznik multigeneračního prostoru vznikla před čtyřmi lety, kdy oslovila Jana Zenkera, dlouhodobého partnera společnosti Pivovary Staropramen a majitele legendární smíchovské pivnice U Bílého lva. „K tomuto místu mám navíc zvláštní vztah. Nejen, že je bezprostředně napojen na mé dva další podniky, ale prostor původního kina Maják za první republiky stavěla naše rodina,“ vysvětluje Zenker.

Název Fortel odkazuje na řemeslnost a poctivost, s nimiž je celý koncept realizován. Za celým architektonickým projektem a návrhem interiérového designu stojí známé studio Morix Jaromíra a Nadi Pizingerových. „Jednotlivé prvky interiéru jsou vedeny v duchu moderního rare stylu s využitím nejrůznějších materiálů. V některých částech naleznou hosté naprosté soukromí, z jiných mohou naopak sledovat dění v otevřené kuchyni,“ popisuje prostor Jan Trochta.

Gurmánské zážitky pro nadšence

Ve Fortelu je kladen velký důraz na propojení piva a moderní kuchyně. Na přípravě stálého menu se podílel Lukáš Uher, kapitán juniorského národního týmu Asociace kuchařů a cukrářů ČR. „Jídelní lístek je založen na tradiční české kuchyni obohacené o dnes tak populární prvky asijské a středomořské kuchyně. Důraz klademe i na prezentaci pokrmů na talíři, která umožňuje jejich snadné sdílení s ostatními,“ přibližuje šéfkuchař Pavel Kopička. Na čepu je k dispozici výběr z osmi piv a nechybí ani bohatá pivotéka nebo pivní koktejly. „Chceme přinášet něco netradičního a oslovit tak duchem mladé lidi, na které ve Fortelu primárně cílíme,“ doplňuje Jan Trochta.
V uplynulých dnech připravil pro Fortel speciální menu Pavel Berky, semifinalista televizní soutěže MasterChef. Pokrmy pároval s pivními speciály Smíchovského výběru. „Přesně tento typ akcí bychom chtěli našim návštěvníkům nabídnout častěji. Spojení neotřelých chutí a perfektně ošetřeného piva zprostředkovává lidem zážitky, za kterými se budou vracet,“ uzavírá Trochta.

Více informací o nové restauraci naleznete na webových stránkách.

Pro více informací kontaktujte:
Alena Váchová│Manažerka komunikace a firemních záležitostí│Pivovary Staropramen s.r.o., Nádražní 84, 150 00 Praha 5│M 602 145 124│alena.vachova@molsoncoors.com

Radim Darebník│Account Manager │Dark Side│ M 723 768 846│radim.darebnik@dark-side.cz

BYLO TI UŽ 18?

Pro vstup na stránky Vám musí být alespoň 18 let.