Pivovar Ostravar a městská část Ostrava Přívoz opět spojily síly, aby pomohly

V Ostravě dne 17. 09. 2018

Ostrava, 17. září 2018
Dobrovolnické “Dny, kdy pomáháme aneb Community Days” mají za sebou další úspěšný ročník. V pátek se dobrovolnických dnů v Ostravě zúčastnilo přes 80 zaměstnanců úřadu městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz a ostravského pivovaru, aby již podruhé společně pomohli zkrášlit své okolí.

„Těší mě, že se nám podařilo navázat na loňský premiérový ročník, a že se k nám kolegové z městského obvodu, ve kterém sídlí náš pivovar, opět přidali. Věřím, že tady vzniká hezká tradice,“ říká Edita Šilhánová, ředitelka právního oddělení a firemních záležitostí společnosti Pivovary Staropramen, která celý projekt před 12 lety iniciovala.

„Na jeden den v roce vyměníme varnu, spilku nebo kanceláře za smetáky, štětce, hrábě a jdeme zkrášlovat Ostravu,” popisuje projekt vrchní sládek pivovaru Ostravar Roman Richter. „Pro nás je to vítaná změna a určitým způsobem i relax a zábava. Navíc má naše práce velký smysl,” popisuje přednosti Dobrovolnických dnů vrchní sládek.

Od zahájení projektu stihli zaměstnanci Ostravaru zkrášlit blízké okolí pivovaru, sady Milady Horákové, Komenského sady, Bezručův park, Husův park, Indiánské městečko nebo dva Domy zvláštního určení.

“Letos jsme opět upravovali malý park v okolí Železárenské ulice, který bezprostředně souvisí s průmyslovou zónou a po letech jsme se opět vrátili do Sadů Milady Horákové, kde proběhnul vůbec první ročník našich Community Days,” uvedl Roman Richter.

K přibližně padesáti zaměstnancům Ostravaru se tentokrát přidalo i několik desítek pracovníků úřadu městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz. „Dobrovolnické dny Ostravaru jsou skvělý nápad. S pivovarem máme výbornou spolupráci a samozřejmě bychom byli rádi, kdyby podobné projekty realizovalo více firem v našem městském obvodu,” řekla starostka městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz Petra Bernfeldová.

O projektu Dny, kdy pomáháme aneb Community Days
Cílem projektu Dny, kdy pomáháme aneb Community Days je přispět činností zaměstnanců společnosti Pivovary Staropramen ke zvelebení míst v okolí pivovarů Staropramen a Ostravar. Projekt má za sebou již jedenáct ročníků a přes 10 tisíc odpracovaných dobrovolnických hodin.

 

Obecné informace

Pivovar Ostravar patří k nejstarším dobře fungujícím podnikům na území města Ostravy. Loni v  říjnu uplynulo již 120 let od jeho založení. Jeho filosofií je dlouhodobé zaměření se primárně na region, z nějž pochází. Na Ostravsku je doma a rozumí tomuto regionu jako málokdo. Více informací najdete na www.ostravar.cz.

 

 

Pro více informací kontaktujte

 

Pavel Barvík | Manažer komunikace a tiskový mluvčí | Pivovary Staropramen s.r.o., Nádražní 84, Praha 5 |

T 602 266 815 | pavel.barvik@molsoncoors.com

 

Martin Procházka | agentura WALKER&LAMBERT | Keltičkova 1906/46,Ostrava T 603 480 824 |

recepce@walkerlambert.cz

BYLO TI UŽ 18?

Pro vstup na stránky Vám musí být alespoň 18 let.