Pivovar Ostravar má za sebou úspěšný rok, v němž uvařil největší počet druhů piv v historii. Rok 2019 bude pro něj ve znamení dvanáctky.

V Ostravě dne 02. 04. 2019

V roce 2018 zaznamenal pivovar Ostravar nárůst 6% prodejů značky Ostravar včetně svých speciálů, což je nejvyšší meziroční růst za posledních 10 let. Rok 2019 bude ve znamení vylepšené tradiční dvanáctky, kterou v pivovaru nově uvařila mladá talentovaná generace sládků.

Pivovar Ostravar si i nadále udržuje úspěšný směr, který započal před pěti lety vařením svých speciálních piv, které začal distribuovat do celého Česka.
A uspěl s nimi.

V roce 2018 uvařili ostravští pivovarníci celkem 10 různých typů piv, což je nový rekord pivovaru. V portfóliu Ostravaru byly prémiový ležák Premium, světlé výčepní pivo Originál, jedenáctka Ostravar, jedenáctka Mustang, tmavý speciál Černá Barbora, Speciály ze spilky Rufus, Gavora, Summer a Grifel. Nelze zapomínat také na sametový speciál Velvet, který slaví úspěch především na ruském trhu. Celkové prodeje značky Ostravar se započítáním speciálů meziročně vzrostly o šest procent.

Tahounem růstu Mustang

Výrazný nárůst dodávek opět zaznamenala světlá jedenáctka Mustang s meziročním nárůstem téměř 90%. Mustang se tak stal hlavním motorem růstu. Společně
s dodávkami piva bylo na Moravě v roce 2018 otevřeno 7 nových tankových hospod s Mustangem jako hlavním pivem na čepu. Meziroční nárůst zaznamenaly také Speciály ze spilky a Černá Barbora. Ta se navíc stala v listopadu nejlepším tmavým pivním speciálem České republiky 2018. Bestsellerem a vlajkovou lodí pivovaru nadále zůstává světlý ležák.

Nejvýznamnějším trhem pro Ostravar je i nadále Moravskoslezský kraj, kde Ostravar prodá většinu své produkce. Řemeslná piva z Ostravaru se ale postupně začínají čím dál více prosazovat po celém Česku, čemuž pomáhá podpora mateřské společnosti. Piva Mustang a Černá Barbora již dávno překročily hranice Moravy a dnes ho najdete v hospodách a restauracích po celé České republice i na Slovensku

Ostravar roste trvale a řízeně

Vrchní sládek pivovaru Ostravar Roman Richter k výsledkům loňského roku říká: “V roce 2018 jsme zaznamenali významný růst prodejů našich piv. Ukazuje se,
že naše strategie zaměřená
na širokou a pestrou nabídku kvalitních řemeslných piv z otevřených kádích spilky je správnou cestou. Naše piva chutnají nejen u nás doma na severní Moravě, ale po celém Česku. Pivovar Ostravar v poslední době roste trvale a řízeně. V roce 2019 budeme v naší produktové ofenzívě pokračovat.
Nová mladá generace talentovaných sládků, která u nás v Ostravaru vyrůstá, připravila pro letošní rok naprosto skvělou vylepšenou verzi naší ostravarsk
é dvanáctky. Jejími poznávacími znaky jsou silnější chmelení, mírně vyšší stupňovitost, vyváženější chuť. Myslím, že se naši spotřebitelé mají na co těšit,” říká závěrem vrchní sládek pivovaru Ostravar Roman Richter.

Obecné informace

Pivovar Ostravar patří k nejstarším dobře fungujícím podnikům na území města Ostravy. V roce 2017 pivovar oslavil 120 let od svého založení. Filosofií pivovaru Ostravar je dlouhodobé zaměření se primárně na region, z nějž pochází. Na Ostravsku je doma a rozumí tomuto regionu jako málokdo.
Více informací najdete na www.ostravar.cz.

Pro více informací kontaktujte:

Pavel Barvík / Manažer komunikace a firemních záležitostí
Pivovary Staropramen s.r.o., Nádražní 84, Praha 5

T 602 266 815

[javascript protected email]

 

Martin Procházka / Managing Director

agentura Walker & Lambert s.r.o., Kralická 1, Ostrava

T 603 480 824

[javascript protected email]

BYLO TI UŽ 18?

Pro vstup na stránky Vám musí být alespoň 18 let.