Pivovary Staropramen loni prodaly 3,19 milionu hektolitrů piva, v Česku prodeje meziročně poklesly o 2,4 %

V Praze dne 25. 02. 2021

Praha, 25. února 2021
Pivovary Staropramen prodaly v roce 2020 na tuzemském trhu a v zahraničí dohromady 3,19 milionu hektolitrů piva. Na výsledku se podepsala především pandemie covid-19 a s ní spojené opakované uzavření hospod a restaurací. V prodejním kanálu on-trade zaznamenaly Pivovary Staropramen pokles o 37 %.

Meziročně nižší prodeje společnosti Pivovary Staropramen zmírnil 8% růst objemu v maloobchodě. „Příčina loňských výsledků je zřejmá. Prodeje z hospod a restaurací, které významnou část roku fungovaly pouze v omezeném režimu, se částečně přesunuly do obchodů, avšak maloobchodní prodeje tento výpadek zdaleka nedokázaly kompenzovat,“ říká Silvia Miklósová, finanční ředitelka společnosti Pivovary Staropramen. Zatímco na exportních trzích se značce Staropramen dařilo, licenční výroba v zahraničí zaznamenala v důsledku pandemie značný pokles.

I přes nepříznivé podmínky nemusela společnost v loňském roce v souvislosti s pandemií přistoupit ke snižování mezd ani počtu zaměstnanců. Navíc investovala desítky milionů korun do podpory gastronomie. „I když v souvislosti s pandemií zůstávají provozovny i nadále uzavřeny, snažíme se hledět dopředu a připravovat aktivity na další sezonu. Připojili jsme se také k aktivitě Českého svazu pivovarů a sladoven Bezpečná restaurace, která poukazuje na to, že návštěva gastronomických zařízení může být bezpečná, pokud provozovna dodržuje určitá pravidla,“ dodává Silvia Miklósová.

Finanční výsledky společnosti za rok 2020 budou oficiálně zveřejněny po auditu účetní závěrky.

Pro více informací kontaktujte
Denisa Mylbachrová | Manažerka komunikace a tisková mluvčí | Pivovary Staropramen s.r.o., Nádražní 84, 150 00 Praha 5 | M 606 084 692 | denisa.mylbachrova@molsoncoors.com
Radim Darebník│ Junior Account Manager │Dark Side│ M 723 768 846│radim.darebnik@dark-side.cz

BYLO TI UŽ 18?

Pro vstup na stránky Vám musí být alespoň 18 let.