V pondělí se otevřou pivní zahrádky. Tady je deset tipů, kam vyrazit na Ostravar

V Ostravě dne 09. 05. 2020

V Ostravě dne 9.5.2020
Téměř na den přesně se po dvou měsících mohou Ostraváci vypravit v pondělí 11. května na svůj oblíbený Ostravar. Ještě sice ne do hospody, ale alespoň na venkovní zahrádku. Pivovar Ostravar provozovatele zahrádek zásobil čerstvým pivem a hospodským nabídl i sanitaci trubek a výčepních zařízení zdarma, aby byl pivní zážitek stoprocentní.

Podle plánu na postupné rozvolňování vládou přijatých opatření v souvislosti s pandemií koronaviru se v pondělí 11. května znovu otevírají restaurace, hospody, bufety, kavárny, vinotéky, pivotéky s prodejem přes výdejní okénko a v rámci venkovních (letních) zahrádek. Při posezení sice na zahrádkách bude platit povinnost mít roušku, ale po dvou měsících je tady poprvé příležitost zajít si na pivo.

Pivovar Ostravar po obnově provozu na stáčírně sudů v minulých dnech pilně zásoboval hospody a restaurace čerstvým pivem. “Kromě zavážky a výměny piva za čerstvé, jsme nabídli hospodám před otevřením zdarma také sanitaci trubek a výčepů,” říká vrchní sládek pivovaru Ostravar Jan Řehůřek. “Lidé byli bez čepovaného piva hodně dlouho a my chceme, aby Ostravar dostali na stůl vždy v té nejlepší možné kvalitě.”

Na otevření se podle Řehůřka chystají téměř všechny hospody, které mají venkovní zahrádky. “Pro všechny, kdo se chystají na svou oblíbenou Ostravar dvanáctku nebo třeba tankový Mustang, jsme připravili výběr nejzajímavějších pivních zahrádek, které budou mít od pondělí 11. května v Ostravě otevřeno. Většinu hospod lidé asi znají, ale možná, že v seznamu najdete i nová zajímavá místa, kam vyrazit na pivo,” říká Jan Řehůřek z Ostravaru.

1. Zahrádka El Amigo Muerto
Oblíbená El Amigo Muerto na hlavní třídě v Porubě. Tady si připadáte jako na hlavní třídě v nějakém evropském velkoměstě. Obvykle se tady čeká na místo, protože tady bývá narváno. K pivu doporučujeme kuřecí stripsy s česnekovým dipem.
Recenze Google: 4,4 z 5
Kde? Hlavní třída, Ostrava-Poruba

2. Velká letní zahrádka Tankovny u haldy
Nenápadné, ale skvělé místo k posezení u piva. Obří pivní zahrádka. Výtečné tankové pivo. Lepší místo v Hrabůvce těžko najdete.
Recenze Google: 4,5 z 5
Kde? Klegova ulice, Ostrava-Hrabůvka

3. Zahrádka Ostravarny U jubilejní
Poctivá pivovarská hospoda v unikátní Jubilejní kolonii patří již několik let k nejlepším hospodám v Ostravě vůbec. Dejte si skvělý tankový Ostravar a trhanou plec a ze zahrádky se vám domů chtít nebude.
Recenze Google: 4,4 z 5
Kde? Hasičská ulice, Ostrava-Hrabůvka

4. Zahrádka Ostravarny Na Fifejdách
Hezké posezení, které podtrhuje svérázný exteriér fifejdské Ostravarny. Vydlaždičkované postavy štamgastů naháčů. Tankové pivo tady teče proudem a je výtečné.
Recenze Google: 4,3 z 5
Kde? Ahepjukova ulice, Ostrava-Fifejdy

5. Zahrádka U helbicha
Když budete chtít jít hlavně na pivo, jděte k Helbichovi. Na zahrádce s dřevěnou pergolou si budete připadat jako uprostřed přírody.
Recenze Google: 4,1 z 5
Kde? Plzeňská ulice, Ostrava-Zábřeh

6. Zahrádka Pizzerie Fontána
Pizzerie Fontána sice není typickou venkovní pivnicí, za to má možná úplně nejlepší obsluhu v Ostravě. Recenzenti odborného portálu Restu dávají zdejší obsluze výjimečnou známku 4,8. Personál se jistě postará o to, že si návrat na pivo opravdu užijete.
Recenze Google: 4,3 z 5
Kde? Horní ulice, Ostrava-Hrabůvka

7. Zahrádka Restaurace Nové Mexiko
Tohle místo v moderním designu možná neznáte, ale určitě vás nejen překvapí, ale i nadchne. Vysoká úroveň kuchyně, obsluhy a samozřejmě i pivního servisu. Když budete mít cestu okolo, neváhejte.
Recenze Google: 4,7 z 5
Kde? Hladnovská ulice, Ostrava-Muglinov

8. Zahrádka U třech kohoutů
Bývalý dělnický dům v Mariánských horách se vrátil ke svému prvorepublikovému názvu U třech kohoutů. Tady se na pivo chodilo už v roce 1899. A tankový Ostravar tady mají skvělý.
Recenze Google: 3,9 z 5
Kde? Pražákova ulice, Ostrava-Mariánské hory

9. Velká letní terasa Harendy U Barborky
Teplé jarní dny vábí k výletům. Pokud zavítáte na Landek, dejte si pivo na obří zahrádce ikonické Harendy u Barborky.
Recenze Google: 4,0 z 5
Kde? Ulice Pod Landekem, Ostrava-Petřkovice

10. Zahrádka Potrefená Husa
Příjemné místo na pivo v centru. I když patří Potrefená Husa spíše do rodiny Staropramenu, můžete si tady dát na zahrádce skvělý tankový Mustang. A samozřejmě něco dobrého k tomu.
Recenze Google: 4,2 z 5
Kde? Masarykovo náměstí, Ostrava-Centrum

Obecné informace
Pivovar Ostravar patří k nejstarším dobře fungujícím podnikům na území města Ostravy. Jeho filosofií je dlouhodobé zaměření se primárně na region, z nějž pochází. Na Ostravsku je doma a rozumí tomuto regionu jako málokdo. Více informací najdete na www.ostravar.cz.
Pivovar Ostravar je součástí společnosti Pivovary Staropramen s.r.o., která je druhým největším producentem piva v České republice. Svým zákazníkům nabízí jedno z nejširších portfolií pivních značek. Společnost je také významným českým exportérem piva. V zahraničí nejoblíbenější značku z portfolia – Staropramen – mohou ochutnat spotřebitelé ve  36 zemích světa.  Více informací najdete na: www.pivovary-staropramen.cz
Pivovary Staropramen s.r.o. jsou součástí skupiny Molson Coors Brewing Company, která je třetí největší pivovarnickou společností světa. Svou podnikatelskou činnost  vyvíjí v Kanadě, USA, Střední Evropě, Velké Británii  a dalších exportních trzích. Společnost disponuje pestrým portfoliem vlastních i partnerských značek, včetně “vlajkových lodí” Coors Light, Molson Canadian, Staropramen a Carling. Více informací najdete na www.molsoncoors.com.

Pro více informací kontaktujte
Denisa Mylbachrová | Manažerka komunikace a tisková mluvčí | Pivovary Staropramen s.r.o., Nádražní 84, Praha 5 | T 606 084 692 | denisa.mylbachrova@molsoncoors.comRadim Darebník│ Junior Account Manager │Dark Side│ M 723 768 846│radim.darebnik@dark-side.cz

BYLO TI UŽ 18?

Pro vstup na stránky Vám musí být alespoň 18 let.