Víkendové Slavnosti Ostravaru nabídnou 44 hodin zábavy a spoustu pivních novinek

V Ostravě dne 17. 06. 2019

V Ostravě dne 17. června 2019
V pátek a v sobotu se v areálu ostravského pivovaru uskuteční v pořadí devatenácté Slavnosti pivovaru Ostravar. Poprvé za devatenáct let vznikne v areálu pivovaru vedle tradičních hudebních scén samostatná pivní scéna, která bude zahrnovat první pivní diskuzní fórum, pivní workshopy a ochutnávku piva z legendárního tanku číslo 94.

Letošní ročník Slavností pivovaru Ostravar se zapíše do historie jako ročník s první samostatnou pivní scénou. Díky rozšíření pivního programu čeká na návštěvníky v průběhu dvou dní celkem 44 hodin zábavy, a to je nový rekord Slavností.

První pivní scéna
“Každoročně zaznamenáváme zvýšený zájem návštěvníků o pivní program. Proto jsme šli tomuto trendu naproti a vytvořili samostatnou pivní scénu, která zdvojnásobí pivní zážitky na Slavnostech Ostravaru,” říká brand manažerka značky Ostravar Zuzana Cieciotková. První pivní scéna nabídne kromě tradičních komentovaných prohlídek tři nové programové body.

První pivní diskusní fórum
“Chtěli jsme na Slavnostech vytvořit samostatný programový blok, který bude dále šířit pivní vzdělanost a kulturu, bude sledovat aktuální pivní trendy doma i ve světě a bude platformou pro diskusi i sdílení informací,” vysvětluje manažerka značky Ostravar Zuzana Cieciotková.

Pivní workshopy
Další novinkou letošních Slavností budou pivní workshopy, na kterých se bude zkoušet a ochutnávat a degustovat. Na programu bude celkem 5 typů workshopů. Škola čepování, Umění degustace, Jak se rodí pivo, Strážci piva a jídla nebo párování piva a jídla.

Ochutnávka z legendárního tanku číslo 94
V ležáckém sklepě pivovaru Ostravar najdete celkem 178 ležáckých tanků o objemu od 175 do 300 hektolitrů a Ostravar tady má zásoby piva na několik týdnů dopředu. Ale není tank jako tank. V ležáckém tanku číslo 94 uchovává Ostrava podle legendy nejvyzrálejší a nejlepší pivo. Návštěvníci Slavností budou mít poprvé ochutnat pivo z tanku, z něhož degustovali pivo primátoři, hejtmani, hudební hvězdy, sportovci, novináři, filmaři a podle pamětníků pivo z tanku číslo 94 miloval třeba i oblíbený ostravský herec Karel Vochoč.

Na čepu premiérově vylepšená dvanáctka mladých sládků i speciál Taros
Ostravský pivovar využije pivního svátku nejen k prezentaci první pivní scény, ale také k představení své velké letošní novinky. Vylepšené dvanáctky mladých ostravských sládků. “Pro nás je rok 2019 rokem dvanáctky, takže na Slavnostech se bude pít hlavně tento náš ležák. ” říká vrchní sládek pivovaru Ostravar Roman Richter. Kromě vylepšené dvanáctky budou mít lidé možnost ochutnat také nejno-vější speciál ze spilky Taros, oblíbená piva Mustang a Černou Barboru nebo Ostravar Originál.

Na Slavnostech poprvé i Ostravarna
Novinkou letošního ročníku bude také promo stan nového konceptu ostravských hospod Ostravarna. Koncept Ostravar poprvé představil v roce 2016. Ostravarna je vizí moderní ostravské hospody s tankovým pivem, a proto bude promo stan vybaven speciálními tanky s kapacitou 8 hektolitrů, ze kterých budou pivovarníci čepovat pivo do skleněných půllitrů tak jako v originální Ostravarně.

Na hudebních scénách zejména vyzrálé kapely
Hudební scéna bude  tradičně rozdělena na 2 stage. Hlavní Ostravar Stage nabídne samá známá jména. Hlavními headlinery jsou v pátek Divokej Bill a v sobotu bosenská Dubioza kolektiv. Mustang stage s přivítá také zajímavé kapely. Marpo, sobotní headliner Mustang Stage, se už nechal slyšet, že lepší mejdan než na Slavnostech v sobotu lidé rozhodně nenajdou.

V ceně lístku půllitr piva na uvítanou
Dvoudenní program se 44 hodinami skvělé zábavy přijde na 390 Kč a vstupenky jsou ještě stále k dispozici na www.ostravar.cz/vstupenky nebo na goout.net a také na Pivní pohotovosti nebo v Ostravských informačních centrech. Kromě dvoudenních lístků lze za 250 korun pořídit i jednodenní vstupenky. V ceně vstupného mají návštěvníci Slavností starší 18 let tradičně půllitr piva Ostravar 12 na uvítanou zdarma.

Kompletní program Slavností pivovaru Ostravar

První pivní  scéna / Pátek a sobota
První diskusní scéna / besedy se zajímavými hosty v prostorách pivovarského muzea
Pivní workshopy / 5 zajímavých pivních workshopů na různých místech areálu
Ochutnávka z legendárního tanku číslo 94
Komentované prohlídky s ochutnávkou piva
Ostravarna / exkluzivní koncept pravé ostravské hospody

Ostravar Stage / Pátek
16:55     Voxel a Pokáč
19:00     UDG
21:00     Divokej Bill

Ostravar Stage / Sobota
15:05     Jelen
17:00     Pipes&Pints
18.50     Mňága a Žďorp (OS)
21:00     Dubioza kolektiv

Mustang Stage / Pátek
16:05     Skyline
18:10     Mydy Rabycad
20:00     Gaia Mesiah

Mustang Stage / Pátek
14:10     Mr.Loco
16:05     Phatlip
17:55     Cocotte Minute
19:50     Marpo

 

 

Obecné informace

Pivovar Ostravar patří k nejstarším dobře fungujícím podnikům na území města Ostravy. V roce 2017 pivovar oslavil 120 let od svého založení. Filosofií pivovaru Ostravar je dlouhodobé zaměření se primárně na region, z nějž pochází. Na Ostravsku je doma a rozumí tomuto regionu jako málokdo.
Více informací najdete na www.ostravar.cz.

Pro více informací kontaktujte:

Pavel Barvík / Manažer komunikace a firemních záležitostí
Pivovary Staropramen s.r.o., Nádražní 84, Praha 5

T 602 266 815

[javascript protected email]

 

Martin Procházka / Managing Director

agentura Walker & Lambert s.r.o., Kralická 1, Ostrava

T 603 480 824

[javascript protected email]

Vložte Váš rok narození.

Pro vstup na stránky Vám musí být alespoň 18 let.